foto

Barbora Goldmannová

Narodila se na podzim roku 1992 v srdci moravského Slovácka. Její první krůčky tak byly doprovázeny folklórními melodiemi. V pátém ročníku osmiletého gymnázia uspěla u přijímacích zkoušek na brněnskou konzervatoř, kde od následujícího roku započala paralelní studium hudebně-dramatického oboru. Herectví se věnovala dále na Janáčkově akademii múzických umění v ateliéru činoherního herectví profesorky Niky Brettschneiderové. Ve druhém ročníku vycestovala na dva semestry na prestižní londýnskou školu Rose Bruford College of Theatre and Performance, kde studovala u Gabriela Gawina a v anglickém jazyce vytvořila roli Gertrude ve hře Howarda Barkera Gertrude – The Cry a roli Pauline v Shakespearově Zimní pohádce.

V divadelním Studiu Marta, absolventské scéně Divadelní fakulty JAMU,
ztvárnila několik rolí, mezi nimiž byla pro ni nejzásadnější Viktorie ve hře polské autorky Marie Wojtyszko – Děloha a Franceschina v commedii dell'arte od Igora Dostálka – Hvězdy na prodej.

Ještě během studia JAMU hostovala ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, Národním divadle Brno a ve Východočeském divadle Pardubice. Po absolutoriu přijala angažmá v činoherním souboru Městského divadla Brno, kde působí dodnes. Mezi její nejoblíbenější role na prknech MdB patří Abigail Williamsová v Čarodějkách ze Salemu, Joanne Jefferson v rockové opeře RENT, Ema Bušová v komedii Pro nic za nic nebo Eva v inscenaci Ztracený Ráj.

Neztrácí kontakt s herectvím v anglickém jazyce díky mezinárodním projektům, kurzům a workshopům, kterých se pravidelně účastní.

Spolupracuje s Českým rozhlasem. V roce 2018 byla nominována v anketě Neviditelný herec za výkon v patnáctidílné četbě na pokračování z knihy Denise Diderota Jeptiška. O rok později byla nominována znovu, tentokrát za ztvárnění Very v Cybercomicsu od Egona Bondyho.

Miluje práci na mikrofon, vytvořila nespočet voiceoverů, reklam a dalších hlasových projektů (např. audiokniha VOX). Namluvila dialogy pro zážitkový hotel Anybody v češtině a v angličtině. Má na kontě několik reklam, videoklipů a epizodních rolí v TV seriálech. Pravidelně moderuje kulturní, společenské a firemní akce, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Po několikaleté pauze začala opět vysílat jako moderátorka, tentokrát na rádiu Petrov.

Ráda hraje. Vedle divadelního a rozhlasového herectví touží objevovat i to před kamerou. Miluje cestování, snídaně, čtení, běh, psaní, vaření a pečení. Tancuje a zpívá. Jezdí na koni, začala i s parkourem, trénuje kickbox a hledá v sobě něhu.